Analityk: Trudno jest znaleźć alternatywy dla możliwości systemu standaryzacji i procesów chińskiego przemysłu produkcyjnego

Dec 01,2022

Jonathan Goldberg, założyciel D2D Advisory, agencji analitycznej, powiedział niedawno, że chociaż rurociąg jest długi i trudny, amerykańskie firmy wydają się teraz nieuchronnie zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować ich zależność od Chin.

Goldberg uważa, że ​​produkty CHIP faktycznie trawione w Chinach stanowią 10% - 15% globalnego popytu. Wraz z procesem substytucji krajowych, bez względu na to, co robią amerykańskie firmy w Chinach, udział tego ostatniego spadnie. Po stronie podaży amerykańscy producenci mają pewną zależność od Chin w procesie uszczelnienia i testowania. Ale ogólnie inne kraje mają wystarczającą zdolność do zrekompensowania większości wolnych miejsc pracy. Goldberg uważa, że ​​amerykańskie firmy będą miały wiele możliwości wyboru.

Goldberg zwrócił uwagę, że najtrudniejszą rzeczą do znalezienia alternatyw jest zdolność systemu standaryzacji i procesów chińskiego przemysłu produkcyjnego. Ujawnił również, że Apple planuje całkowite przeniesienie większości produkcji produktów do regionów poza chińskim kontynentem w ciągu najbliższych siedmiu lat, co jest również dość długie dla Apple, co może być najlepszą na świecie firmą w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw produktów elektronicznych, szczególnie dla zarządzania łańcuchem dostaw produktów, szczególnie dla zarządzania łańcuchem dostaw produktów elektronicznych, szczególnie dla zarządzania łańcuchem dostaw produktów elektronicznych inni.

Goldberg powiedział również, że jednostronom Stanów Zjednoczonych trudno jest zostać rozpoznanym przez jego sojuszników. „Nagły atak” nowych reguł października BIS został skrytykowany przez wielu dotkniętych sojuszników.

Goldberg zasugerował, że Stany Zjednoczone powinny wykorzystać większą dźwignię, aby wykorzystać swoich sojuszników, takich jak nakładanie sankcji na chińskie producentów paneli. Takie sankcje nie mają nic wspólnego z interesami Stanów Zjednoczonych, ale mogą zadowolić sojuszników Azji Wschodniej. Ponadto sankcje na chińskie chipy samochodowe mogą spowolnić rozwój chińskich producentów samochodów i zostaną powitane przez Niemcy.