Przychody z półprzewodnika mogą zmniejszyć się o 4,1% w przyszłym roku, a region Azji i Pacyfiku jest najgorszym regionem

Nov 30,2022

Według przewidywania Światowej Organizacji Statystyki Handlu półprzewodników (WSTS) globalne przychody z półprzewodników mogą spaść do 556,5 miliarda dolarów w 2023 r., 4,1% mniej niż w tym roku; Sprzedaż układów pamięci może zmniejszyć się o 17%, co będzie kategorią produktu o największym spadku. Region Azji i Pacyfiku będzie najgorszym regionem w tym roku i następnym.

WSTS opublikował najnowszy raport prognozy półprzewodników w tym (30) dzień. Oczekuje się, że w tym roku globalne przychody z półprzewodników wzrosną do 580,1 miliarda dolarów amerykańskich, co stanowi wzrost o 4,4% w porównaniu z ubiegłym rokiem, niższy niż 13,9% szacowany w sierpniu.

WSTS powiedział, że ze względu na rosnącą inflację i słaby popyt na rynku terminalnym, zwłaszcza wydatków konsumpcyjnych, agencja specjalnie obniżyła prognozę przychodów półprzewodników na ten rok. Podzielone przez produkty przychody z układów pamięci mogą spadać o 12,6%, stając się najgorszym dziedziną. Oczekuje się, że przychody oddzielonych komponentów, czujników i analogowych IC wzrosną o ponad 10%, przy wadze wzrostu odpowiednio 12,4%, 16,3% i 20,8%.

Na całym świecie WSTS szacuje, że przychody z rynku amerykańskiego powinny wzrosnąć o 17%, co jest regionem o największej stopie wzrostu; Przychody z rynku europejskiego i japońskiego wzrosną odpowiednio o 12,6% i 10%; Rynek Azji i Pacyfiku jest najgorszym rynkiem, a przychody prawdopodobnie spadną o 2%.

Czekamy na 2023 r., WSTS spodziewa się, że globalne przychody z półprzewodników mogą spaść do 556,5 miliarda dolarów amerykańskich, co spadnie o 4,1%, niższe niż pierwotne oszacowanie o 4,6%. Przychody układów pamięci mogą zmniejszyć się o kolejne 17%, co nadal będzie najgorszym produktem. Oczekuje się, że przychody oddzielonych komponentów wzrosną o 2,8%, przychody optoelektroniki i czujników wzrosną o 3,7%synchronicznie, a przychody analogowego IC wzrosną o 1,6%.

Region Azji i Pacyfiku nadal będzie najgorszym regionem, a przychody z rynku spadną o 7,5% w 2023 r.; Oczekuje się, że przychody z rynku amerykańskiego wzrosną o 0,8%; Przychody w Europie i Japonii wzrosną o 0,4%.

IC Insights, organizacja badań rynku, uważa, że ​​globalna sprzedaż półprzewodników ma wzrosnąć o 3% w 2022 r. I ustanowił nowy rekord sprzedaży w wysokości 636 miliardów dolarów. Jednak z powodu słabego popytu, wysokiego zapasów i innych czynników oczekuje się, że całkowita sprzedaż półprzewodników spadnie o 5% w 2023 r.
Produkt RFQ