Biuro Prezydenta Korei Południowej: piżma uważa Koreę Południową jako przedmiot inwestycyjny numer jeden

Nov 24,2022
Według Digitimes, według Biura Prezydenta Korei Południowej Yin Xiyue, Elon Musk, CEO Tesli, powiedział, że wierzy, że Korea Południowa była pierwszym wyborem inwestycji.


Według biura Yin Xiyue przemówienie pochodziło z wirtualnego spotkania Musk i Yin Xiyue. Musk powiedział, że podejmie każdą decyzję inwestycyjną po kompleksowym przeglądzie warunków inwestycyjnych, w tym zasobów ludzkich i technologii.

Yin Xiyue wysłuchał również planu Muska, aby zbudować kolejną super fabrykę w Azji w celu produkcji pojazdów elektrycznych. Główna zakład Tesli w Azji znajduje się w Szanghaju w Chinach - jej pojemność ostatnio podwoiła się do około 1 miliona samochodów rocznie.

Według biura Yin Xiyue, Musk wyraził również gotowość do aktywnego inwestowania w infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych w Korei Południowej i znacznie rozszerzyć współpracę łańcucha dostaw z przedsiębiorstwami z Korei Południowej. Biuro Yin Xiyue stwierdziło, że Musk przewidział, że do 2023 r. Liczba części zakupionych od południowokoreańskich firm wzrośnie do co najmniej 10 miliardów dolarów.

Przedstawiciele Tesli nie odpowiedzieli od razu na e -maile szukające komentarza.

Tesla kupił wiele koreańskich części auto, w tym długoterminowy dostawca baterii LG Energy Solution Ltd. W rzeczywistości Jeon Hyeyoung, analityk Seul Daol Investment & Securities Co., powiedział w zeszłym miesiącu, że perspektywa LG Energy była optymistyczna, częściowo z powodu zwiększonego poziomu. Wyjście fabryki w Szanghaju Tesli.

LG Energy powiedział w czerwcu, że wydano 452 miliony dolarów na zbudowanie nowej linii produkcyjnej baterii 4680. Tesla reklamowała następną generację akumulatorów jako klucz do odblokowania tańszych i bardziej popularnych pojazdów elektrycznych.

Korea Południowa jest także domem dla Hyundai Motor Co. i Kia, dwóch największych producentów samochodów na świecie oraz innych producentów baterii, takich jak SK on Co. i Samsung Sdi Co., jest głównym silnikiem jego gospodarki i uważa, że ​​jego wysoki poziom i uważa, że ​​jego wysoki jest -Tech Sieć dostaw ze Stanami Zjednoczonymi ma kluczowe znaczenie.

W sierpniu rząd Biden podpisał ustawę o redukcji inflacji, która wyklucza zachęty podatkowe dla pojazdów elektrycznych zebranych za granicą. W rezultacie stosunki w Korei Południowej są napięte.

Oprócz Chin, w których Tesla ma wiele działalności, Korea Południowa nie jest pierwszym krajem w regionie, który przyciągnął piżmo.

Yin Xiyue powiedział również Musk, że rząd koreański aktywnie poprawia przepisy, które mogą powodować trudności dla zagranicznych inwestorów prowadzenia działalności w Korei Południowej.