Głowa Intel Foundry Service zrezygnowała!

Nov 22,2022

Według rejestru Randhir Thakur, szef Intel OEM Service, zrezygnował. Analitycy stwierdzili, że firma będzie „niezwykle trudna” w ciągu najbliższych kilku lat.

Intel powiedział w e -mailu, że Takur „postanowił zrezygnować i szukać możliwości poza firmą”. Ale „pozostanie na stanowisku do pierwszego kwartału 2023 r., Aby zapewnić płynne przejście do nowego lidera”.

Według wiadomości William Moss, rzecznik Intela, potwierdził wiadomości.

„Dziękujemy Takurowi za wielki postęp, jaki poczynił dla IFS (Foundry Service) oraz za położenie fundamentu dla Intela, aby stać się światowej klasy odlewnią”. Moss powiedział w oświadczeniu.

Matthew Ramsay, analityk półprzewodnikowy w Cowen, powiedział, że miał zrównoważony widok na zapasy Intela. Intel byłby trudny w najbliższej przyszłości i czy plan transformacji może się powtórzyć, nie został ustalony. Jego zdaniem, po trudnym 2022 r., Rok 2023-2024 może być szczególnie trudny dla Intel.

Intel OEM Service jest częścią strategii IDM 2.0 Kissingera. Plan polega na podwójnej produkcji do 2025 r. I przewyższaniu TSMC i Samsunga w dziedzinie zaawansowanej produkcji chipów. Według danych w trzecim kwartale usługi Intel OEM wygenerowały zaledwie 171 milionów USD, co stanowi 1,1% przychodów spółki w wysokości 15,3 miliarda USD w tym samym okresie.
Produkt RFQ