Przywódcy Korei Południowej i Holandii spotykają się, aby wzmocnić współpracę w branży półprzewodników

Nov 18,2022

Według Bloomberga prezydent Korei Południowej Yin Xiyue i premier holenderskiego Mark Rutte spotkali się i omówili, jak wzmocnić stosunki bezpieczeństwa gospodarczego. Obie strony szukały współpracy w branży chipów.

We wspólnym oświadczeniu po szczycie w Seulu w czwartek dwaj przywódcy stwierdzili, że obie strony podkreślili znaczenie dalszego wzmocnienia istniejącej współpracy między przemysłem półprzewodników obu krajów i wyrazili poparcie dla utrzymania elastyczności podaży branży w branży łańcuch.

W oświadczeniu nie wspomniano o Chinach ani Stanach Zjednoczonych, ani nie wspomniało o żadnych szczegółach współpracy między producentami ChIP obu krajów w celu poradzenia sobie z regulacją półprzewodników rządu Biden.

Wcześniej, według Nikkei News, ASML, holenderski gigant fotolitograficzny, utworzy bazę technologiczną w Korei Południowej w celu poprawy procesu „regenerowania” wydajności sprzętu produkcyjnego i zapewni wsparcie techniczne przedsiębiorstwom klientów. Baza będzie zlokalizowana w Huacheng, około 40 kilometrów na południe od Seulu, z całkowitą inwestycją 240 miliardów wygranych (181 milionów dolarów amerykańskich) i powierzchnią 16 000 metrów kwadratowych.