Urzędnik Vingroup ogłosił budowę pierwszej fabryki baterii fosforanu litowego w Wietnamie, a partner Gotion High Tech

Nov 19,2022

Spółka Securities Times E poinformowała, że ​​18 listopada, Vingroup, największa prywatna grupa przedsiębiorstw w Wietnamie, wydała oświadczenie, które ogłasza, że ​​jej producent produkcji i rozwoju baterii i rozwoju Vines Energy Solutions i Gotion High Tech zerwała w swojej fabryce joint venture w Yong „Strefa ekonomiczna, prowincja Ha Tinh, Wietnam, do wytwarzania akumulatorów fosforanu żelaza litowego, głównie do akumulatorów pojazdów elektrycznych i systemów magazynowania energii (ESS).

Rozumie się, że projekt ma całkowitą inwestycję prawie 6,33 biliona wietnamskiego dong (około 275 milionów dolarów amerykańskich), obejmuje obszar 14 hektarów i ma roczną wydajność 5 GWh. Oczekuje się, że produkcja na dużą skalę rozpocznie się w trzecim kwartale 2024 r. I stanie się pierwszą fabryką baterii fosforanu litowego żelaza w Wietnamie.

Wcześniej Gotion High Tech powiedział na platformie interakcji inwestorów, że firma głęboko uprawiała technologię akumulatora litowego żelaza i była wysoce rozpoznana przez klientów i rynku z wysokiej jakości i bezpiecznymi produktami. Od tego roku firma ustanowiła strategiczne partnerstwa z wiodącymi przedsiębiorstwami fotowoltaicznymi i magazynowymi energii w kraju i za granicą, a wysyłka i rynku firmy w dziedzinie magazynowania energii są bardzo obiecujące.

Według informacji publicznych, od pierwszej połowy tego roku, Gotion High Tech zgromadził 26 klientów samochodów pasażerskich, 14 klientów samochodów osobowych i 27 specjalnych użytkowników pojazdów, wśród których klienci samochodów pasażerskich to Chery Automobile, SAIC GM Wuling, JAC, JAC, JAC, JAC Automobile, Chang'an Automobile, Great Wall Automobile, Zero Running Automobile itp.; W przyszłości Gotion High Tech zwiększy również współpracę z Tata India, Volkswagen Niemcy, Vinfast Wietnam i R Company w Stanach Zjednoczonych w celu przyspieszenia ekspansji rynku międzynarodowego. Zgodnie z planem Gotion High Tech utworzy pojemność baterii litowej 300 GWh w 2025 r., W tym 100 gWh za granicą.
Produkt RFQ